חשיפת מסלולי מים בצפון כפי שעוד לא שהכרתם עדיין

מסלולי מים בצפון

מתי יצאתם למסע בפעם האחרונה כדי לחקור את מסלולי המים הפחות מוכרים בצפון ישראל. אם אין לכם תשובה טובה אז כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את המאמר – הצטרפו אלינו כשאנו חושפים מסלולי מים בצפון, ומזמינים את הקוראים לגלות גם את הנופים הקסומים שנמצאים אבל לא כולם מכירים עדיין.

יעדים מומלצים בצפון

המון מטיילים מתלהבים וחורצים על מקומות תיירותיים שכולם כבר מכירים וביקרו פעם עשרות פעמיים כיעד מומלץ ביותר…  השיקול הוא בעיקר נוחות, ביטחון ודרגת קושי שהיא קלה יחסית, פחות בשביל לעבור אתגרים קשים ולקבל חוויה בלתי נשכחת.

לא כל יעד עוצר נשימה אלא הוא נגיש יותר עבור כולם. אומנם יש מקומות מדהימים החל מעמקים שופעים ועד קניונים נסתרים ובהחלט יש מגוון של אפשרויות שיתאימו להעדפות שונות, נניח חובבי מים-

מסלולי מים בצפון וטיולי סנפלינג

לא תאמינו כמה מסלולי מים מגוונים הפזורים בצפון הארץ. ולכל אחד מאפיינים ייחודיים, בזמן שמקור מים אחד משאיר את כולנו פעורי פה, מקור המים השני מצנן אותנו אחרי הליכה ארוכה בשטח; מנחלים מתפתלים ועד מפלים שוצפים. ואם כבר חיפשתם ריגושים, אז שילוב של טיולי סנפלינג בצפון ביחד עם מסלולי מים לגמרי יעיף אתכם. זו דרך ייחודית לחוות את מסלולי המים רק שכאן נדרשים לסגור עם ספק מוסמך שמכיר את תוואי השטח ואת כל הרתמות, החבלים והשאקלים כדי שתחזרו הביתה בשלום. טיול כזה הוא הרפתקה עם אדרנלין של ירידה לצד מפלים, ומציע נקודת מבט מרגשת על הנוף. ושוב לתשומת ליבכם, סופר חשוב לבדוק מול ספקים מוסמכים בלבד המציעים חוויות סנפלינג בטוחות ובלתי נשכחות בצפון ישראל.

נחלים פופולריים בארץ

נחל תבור ונחל אלכסנדר מציגים את פאר הטבע של צפון ישראל ומציעים הרפתקה של טיולי סנפלינג.

נחל תבור, הוא נתיב מים שובה לב הידוע ביופיו ובתוואי השטח המגוון שלו. טיול בנחל תבור כולל צמחייה עבותה, פריחה של פרחים, נחלים מתפתלים ואף מדי פעם מפלים קטנים החוצבים את דרכם בנוף הסלעי המחוספס. נחל תבור משלב היסטוריה וטבע, כאשר שרידים של יישובים עתיקים מוסיפים רובד סיפורי לטיול.

וכפי שאמרנו, לטייל זה סבבה אבל לא מספיק כדי באמת להתרגש ולספר על הטיול לכל החברים ולכן נחל תבור אינו רק מתאים לטיולים רגליים. המונים עושים שם טיולי סנפלינג מטורפים. הטופוגרפיה של נחל תבור מספקת הזדמנויות אידיאליות לירידות מבוקרות לצד מפלים. מורי דרך ומדריכים מקומיים מארגנים לא פעם טיולי סנפלינג בטוחים ומרגשים.

נחל אלכסנדר מציע גם כן חווית מסלול מים ייחודית כך שהנחל מתפתל בין נופים ויוצר אווירה שלווה שכובשת את המבקרים. צוקים גבוהים, סלעים עצומים ואופק רחוק גורמים לכל מטייל להרגיש שהוא חלק מהטבע ואין דרך לברוח.

בדומה לנחל תבור, נחל אלכסנדר קורץ לחובבי הרפתקאות וגם ניתן לקיים בו טיולי סנפלינג פרטיים ועוד מגוון אטרקציות בצפון לאחרי זה. נחל תבור ונחל אלכסנדר מייצגים את היופי הרב-גוני של צפון ישראל.

שביל הגולן

אם כבר הגענו כבר לצפון, ביקרנו בנחל תבור ונחל אלכסנדר. בנסיעה של כ-50 דקות תוכלו להגיע לשביל הגולן, שבו יש מסלולי מים שונים והנוף… השביל האיקוני הזה הוא משהו אחר לגמרי. אורך השביל מאפשר לשכוח מכל הדאגות ופשוט להרגיש בטבע. ומשם בנסיעה קצרה תוכלו להתקרב למפל סער ולסגור סופית את הטיול בטבע.

סיום של טיול בצפון ישראל

מי לא אוהב טוויסט בעלילה. לאחר יום עמוס של הליכות רגליות, סנפלינג, פעילות אקסטרים למבוגרים, הליכה במים ומה לא. נוסעים בחזרה הביתה ובדרך עוברים בחוף הבונים. אמנם זה כבר לא מסלול מים מסורתי, אבל לשכב על הגב ולראות את השקיעה באחד מהחופים היפים והנקיים בארץ. אין טוב מזה.

אתם כרגע יושבים וקוראים אבל אחרי שתסיימו לקרוא בלי תירוצים –  צאו להרפתקה, עודדו ורתמו את כל החבירם ובני המשפחה לטיול מסוג אחר. טיול מתוכנן יותר, יקר יותר אבל לגמרי שווה את זה, עם המון מסלולי מים, כולל מדריכים מקומיים, השכרת ציוד, נסיעות ודלק. כך תוכלו ממש לגלות את האוצרות החבויים שמחכים בצפון.

תוכן עניינים

כן, תשלחו לי הצעות פינוק מיוחדות!

דילוג לתוכן